Ocieplanie domu pianką poliuretanową

Ocieplanie domu pianką poliuretanową

Za zimno w domu nie zawsze odpowiedzialne jest ogrzewanie. Każdy budynek posiada coś takiego jak λ- współczynnik odpowiedzialny za przewodnictwo cieplne Od niego zależy jak długo zdoła zagospodarować wyprodukowane ciepło. Bywają sytuacje że mimo świetnej jakości instalacja grzewcza w domu zaskakująco szybko się wychładza powodem może być kiepska izolacja mieszkania, co mocno oddziałuje na wychładzanie się budynku. W celu poprawy izolacji wymagane jest aby podjąć odpowiednie kroki.

Częstym sposobem jest obicie domu watą, styropianem, oraz natrysk pianą poliuretanową. Ostatnia metoda wykonywana jest coraz częściej podczas takich prac jak ocieplanie poddasza, ścian i piwnic. Docieplenie domu pianami poliuretanowymi wykonywane jest przy użyciu maszyn które rozprowadzają pianę po powierzchni. Poliuretan przylepia się bezpośrednio do nawierzchni, eliminując przy tym puste przestrzenie między podłożem a izolacją, a także minimalizuje wszelkie szpary przez które mogłoby wylecieć nagrzane powietrze. Ogromną zaletą podczas stosowania pianki jest fakt że często na poddaszach oraz w miejscach trudno dostępnych i załamaniach tradycyjne środki izolacji styropianem i watą szklaną jest uciążliwa do nałożenia i może nie osiągnąć pożądanego efektu.

Firmę którą chciałbym przedstawić to PAKOSZ PPHU znana również jako Piana Izolacja, trudniąca się w ocieplaniu budynków powyższą metodą. Mają wieloletnie doświadczenie w docieplaniu budynków różnymi metodami, finalnie wykorzystując właśnie na technikę ocieplania pianą poliuretanową.
Mają na swoim koncie wiele zrealizowanych zleceń które można obejrzeć na ich stronie internetowej. Profesjonalnie doradzają w jaki sposób izolować, jaki rodzaj pianki dobrać do danych potrzeb, co dodatkowo poprawić żeby skuteczność izolacji jeszcze się podniosła. Firma poza izolacją budynków wykonuje także usługi budowlane. Brali udział przy wielu projektach i dużych zleceniach takich jak banki,biura i domy mieszkalne. Polecam tą firmę ponieważ wykonuje swoją pracę solidnie i skrupulatnie trzyma się terminów co potwierdzają liczne referencje napisane przez głównych wykonawców robót.